Kategorie blog
Produkt dnia
Klipsch R-620F CZARNY KOLUMNY PODŁOGOWE
Klipsch R-620F CZARNY KOLUMNY PODŁOGOWE
2 550,00 zł 2 073,17 zł
szt.
Arcam SA30 - wzmacniacz sieciowy stereofoniczny MQA
Arcam SA30 - wzmacniacz sieciowy stereofoniczny MQA
11 990,00 zł 9 747,97 zł
szt.
Cambridge Audio Evo 75 odtwarzacz sieciowy All in One MQA
Cambridge Audio Evo 75 odtwarzacz sieciowy All in One MQA
10 990,00 zł 8 934,96 zł
szt.
Cambridge Audio CXA81 - CXN v2  zestaw stereofoniczny
Cambridge Audio CXA81 - CXN v2 zestaw stereofoniczny
10 870,00 zł 8 837,40 zł
zestaw
Arcam SA20 +  Arcam  CDS50 zestaw stereofoniczny
Arcam SA20 + Arcam CDS50 zestaw stereofoniczny
10 380,00 zł 8 439,02 zł
zestaw
Arcam HDA SA20 + Arcam ST 60 zestaw stereofoniczny
Arcam HDA SA20 + Arcam ST 60 zestaw stereofoniczny
12 880,00 zł 10 471,54 zł
zestaw
Dali Opticon 8 MK2 + Dali Sub K-14 F promocja
Dali Opticon 8 MK2 + Dali Sub K-14 F promocja
18 998,00 zł 15 445,53 zł
zestaw
Roksan Attessa gramofon Black czarny
Roksan Attessa gramofon Black czarny
6 190,00 zł 5 032,52 zł
szt.
Roksan Attessa Black czarny wzmacniacz zintegrowany
Roksan Attessa Black czarny wzmacniacz zintegrowany
6 190,00 zł 5 032,52 zł
szt.
Cambridge Audio Evo 75 + Dali Opticon 6 MK2 zestaw stereofoniczny
Cambridge Audio Evo 75 + Dali Opticon 6 MK2 zestaw stereofoniczny
15 190,00 zł 12 349,59 zł
zestaw
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Yamaha R-N803D srebrny amplituner sieciowy + Dali Opticon 6 MK2 Black Satin czarny

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 14 397,00 zł 14397.00
Cena netto: 11 704,88 zł
ilość zestaw

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: YAMAHA
Kod produktu: 57B0-6573C_20211008110751

Opis

Yamaha R-N803D srebrny amplituner sieciowy + Dali Opticon 6 MK2 Black Satin czarny zestaw stereofoniczny
 
W zestawie :
 
YAMAHA R-N803D amplituner sieciowy
 
Yamaha MusicCast R-N803D to bardzo zaawansowany amplituner sieciowy, zapewniający doskonałą jakość dźwięku. Aby zagwarantować piękne brzmienie, projektanci sięgnęli po zaawansowane komponenty i układy elektroniczne, które są dziedzictwem legendarnej koncepcji hi-fi Yamahy, zwanej ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Dalsze korzyści przynosi technologia YPAO, która dotychczas spotykana była głównie w amplitunerach kina domowego, a teraz debiutuje w klasie urządzeń hi-fi. Umożliwia ona automatyczne zoptymalizowanie parametrów pracy systemu audio pod kątem akustyki pomieszczenia. Ponadto model ten kompatybilny jest z autorskim systemem sieciowym MusicCast i zapewnia najlepsze osiągi pod względem funkcjonalności. MusicCast R-N803D zapewnia dostęp do serwisów muzycznych i radia internetowego, a także obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi. Z myślą o miłośnikach analogowego dźwięku projektanci wyposażyli MusicCast R-N803D w wejście Phono. Z kolei fanów radia ucieszy obecność tunera cyfrowego DAB+.

    Układ autokalibracji YPAO zapewniający idealny dźwięk
    Kompatybilność z popularnymi serwisami muzycznymi, wliczając Spotify, Tidal i Deezer
    Dostęp do wszystkich współczesnych źródeł muzyki (sieciowe audio, serwisy strumieniowe, Bluetooth, AirPlay, radio FM)
    Nieograniczone możliwości rozrywki dzięki MusicCast
    Cyfrowe wejście audio do podłączenia telewizora lub odtwarzacza Blu-ray
    Tuner DAB/DAB+ zapewniający dostęp do cyfrowych audycji radiowych
    Wejście Phono umożliwiające podłączenie gramofonu
    Obsługa dźwięku high-res
    Odtwarzanie bez pauz (gapless playback)
    Mocny wzmacniacz zapewniający wysoką jakość dźwięku
    Wewnętrzny moduł sieciowy zapewniający wysoką jakość dźwięku


Dane Techniczne:

Moc wyjściowa:    2 x 145 W
 
Sekcja tunera:

Zakresy radiowe:    DAB, FM, Radio internetowe
 
Wejścia / wyjścia:
 
Wejścia analogowe:    RCA
Wejścia cyfrowe:    Coaxial, Optyczne, USB
Wejście gramofonowe:    Tak (MM)
Wyjścia:    RCA
Wyjście słuchawkowe:    Tak
 
Sekcja sieciowa:

Certyfikat DLNA:    Tak
Radio internetowe:    Tak
Bezprzewodowy streaming:    AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniujące:    Deezer, Napster, Pandora, qobuz, Spotify, Tidal
Tryb GAPLESS (bez pauz):    Tak
Sterowanie aplikacją:    Tak
WiFi:    Tak
Odtwarzane formaty plików:    AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24:    Tak
Bluetooth:    Tak
 
Dodatkowe funkcje:

Tryb Pure Direct:    Tak
Korekcja tonów:    Tak
Głośniki A/B:    Tak
Pilot:    Tak
 
Zasilanie:

Pobór mocy (standby):    0.1 W
 
Ogólne:

Wymiary (S x W x G) mm:    435 x 151 x 392
Waga kg:    11
 

Dali Opticon 6 MK II Kolumny głośnikowe podłogowe

Smukły, wolnostojący głośnik wysokotonowy OPTICON 6 MK2 jest podstawą serii OPTICON MK2 znanej z hybrydowego głośnika wysokotonowego z miękką kopułką i wstęgą DALI.

Przetworniki

Hybrydowy głośnik wysokotonowy oferuje znaczący przełom w zakresie wysokiej jakości dźwięku i został udoskonalony dla OPTICON MK2 poprzez zastosowanie 29mm kopułki znanej z CALLISTO w połączeniu ze wstęgą 17mm x 45mm zamknięte w odlewanej płycie aluminiowej. Niskie i średnie tony OPTICON 6 MK2 są obsługiwane przez podwójne 6½" membrany z włókna drzewnego w przetwornikach średnio-niskotonowych z magnesem SMC, z których niższy jest stopniowo tłumiony w paśmie średniotonowym. OPTICON 6 MK2 oferuje bi-wiring umożliwiające niezależne połączenie sekcji basu/średnich i wysokich tonów. Podwójne głośniki niskotonowe, Dual Flare Reflex oraz zwiększona objętość wewnętrzna dzięki konstrukcji podłogowej umożliwiają uzyskanie przez OPTICON 6 MK2 znacznie większego zakresu niskich częstotliwości i głębokiego basu, niż w przypadku głośników podstawkowych. Łączy on w sobie bas z doskonałą czystością średnich tonów i detalicznymi wysokimi dźwiękami, które są charakterystyczne dla hybrydowego głośnika wysokotonowego DALI.

HYBRYDOWE TWEETERY

Nowy hybrydowy głośnik wysokotonowy serii OPTICON MK2 łączy w sobie 29-milimetrową kopułkę z tkaniny zaadaptowaną z serii głośników CALLISTO z nowo opracowaną wstęgą 17 × 45 mm. Głośnik wysokotonowy łączy w ten sposób czystość, szybkość i dynamikę kopułki z dbałością o szczegóły i finezją wstęgi.

WYKONANE W DANII

Seria OPTICON MK2 jest produkowana przez DALI w Danii. We własnym zakładzie obróbki drewna urnser płyty MDF są cięte, frezowane, uszlachetniane powierzchniowo i montowane. Głośniki i zwrotnice są również montowane na naszych własnych liniach produkcyjnych.

 

SYSTEM BASS REFLEX

OPTICON 6 MK2 posiada system bass reflex ze specjalnymi podwójnymi rurami flare reflex, które mają kształt lejka na obu końcach. Pozwala to uniknąć turbulencji - porównywalnych do strumienia wody, który nie powinien być zakłócany przez bulgotanie lub rozpryskiwanie - a dźwięk dociera na zewnątrz z optymalną prędkością przepływu powietrza i minimalnymi zniekształceniami i hałasem przepływu, biorąc pod uwagę średnicę rury i częstotliwość strojenia. Rezultatem jest znacznie mocniejsza i niezwykle czysta reprodukcja basów.

Systemy Bass Reflex wykorzystują energię akustyczną wypromieniowaną wstecz z głośników niskotonowych, aby zwiększyć wydajność i poziom w zakresie basów. W tym celu obudowa posiada dodatkowe otwory z lampami refleksyjnymi skierowanymi do wewnątrz, które są precyzyjnie dopasowane do jej częstotliwości rezonansowej. W takim układzie faza sygnałów głośnika niskotonowego emitowanych do tyłu jest odwrócona tak, że sumują się one z dźwiękiem emitowanym z przodu. Aby ten system działał, otwory refleksyjne i lampy muszą być precyzyjnie dopasowane do odpowiedniej obudowy i obudowy, w przeciwnym razie poszczególne zakresy częstotliwości mogą być nienaturalnie podkreślone lub wierność impulsów może ulec pogorszeniu.

TECHNOLOGIA SMC

Materiał magnesu SMC stosowany w systemach magnetycznych głośników niskotonowych i średniotonowych OPTICON MK2 charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością magnetyczną przy wyjątkowo niskiej przewodności elektrycznej. To znacznie zmniejsza prądy wirowe w nabiegunniku układu magnetycznego spowodowane ruchem cewki drgającej.

OBUDOWA

Każda obudowa OPTICON MK2 została zoptymalizowana pod kątem maksymalnej sztywności i minimalnego rezonansu powierzchniowego. Przegroda o grubości 25 mm w OPTICON 6 MK2 zapewnia zainstalowanym w niej przetwornikom optymalne, niezachwiane warunki pracy. Głośnik podłogowy ma również dodatkowe wewnętrzne rozpórki, które zwiększają sztywność i praktycznie całkowicie eliminują rezonans obudowy.

OPTICON 6 MK2 jest dostarczany z dwoma poprzeczkami podstawy wykonanymi z odlewu aluminiowego, które są przykręcane pod obudową i zapewniają głośnikom bezpieczną podstawę. Trawersy są wyposażone w kolce lub - jeśli są instalowane na wrażliwych podłogach - w gumowe podkładki tłumiące drgania. W zakres dostawy wchodzą narzędzia do mocowania kratownic i kolców.

Głośniki serii OPTICON MK2 są produkowane przez firmę DALI w Danii. Nasz zakład obróbki drewna obejmuje wszystkie aspekty produkcji; od cięcia i frezowania części obudowy z MDF po wykończenie powierzchni i montaż obudowy. Instalacja przetworników i zwrotnic, a także ostateczna kontrola jakości i zatwierdzenie każdego pojedynczego głośnika są również przeprowadzane na naszych własnych liniach produkcyjnych.

GŁOŚNIK ŚREDNIO-NISKI

OPTICON 6 MK2 współpracuje z dwoma głośnikami średniotonowymi 165 mm (6 1/2"), z których oba mają opatentowany przez DALI system magnesów SMC i czerwonawo połyskujące stożki z włókna drzewnego. Składają się one z mieszanki włókien papieru i drewna, które zapewniają minimalną rezonans pękania nadaje membranom charakterystyczny dla DALI kolor.Wyjątkowo elastyczne gumowe obramowania umożliwiają swobodny ruch membrany przy minimalnym tłumieniu

basów.Niezwykle sztywne i niskorezonansowe kosze przetworników wykonane są z odlewanego ciśnieniowo aluminium.Są zaprojektowane w taki sposób, aby: z jednej strony w żaden sposób nie utrudniają przepływu powietrza w obudowie, a jednocześnie zapewnione jest niezwykle mocne mechaniczne połączenie z obudowami głośników.

System napędowy OPTICON 6 MK2 składa się z dużego ferrytowego magnesu pierścieniowego, który otacza nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI-SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są przymocowane między przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza, aby wytworzyć odpowiednie pole magnetyczne dla cewki drgającej.

 

DANE TECHNICZNE DALI OPTICON 6 MK2

seria OPTICON MK2
Zakres częstotliwości (+/- 3 dB) [Hz] 49-30 000
Czułość (2,83V/1m) [dB] 88,0
Impedancja nominalna [Ω] 4.
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego [dB] 110
Zalecana moc wzmacniacza [W] 25-200
Częstotliwości podziału [Hz] 800/2200/14 000
Zasada zwrotnicy 2½ + ½-drogowy
Hybrydowy moduł wysokotonowy, super tweeter, liczba 1x17x45mm
Hybrydowy moduł wysokotonowy, super wysokotonowy, rodzaj membrany Wstążka
Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wysokotonowy, liczba 1 x 29 mm ø
Hybrydowy moduł wysokotonowy, wysokotonowy, rodzaj membrany Kopuła z tkaniny
Średniotonowy, tłum 2 x 165 mm ø (6 1/2")
Głośnik średniotonowy, membranowy Membrana z włókna drzewnego
Rodzaj obudowy Odruch basowy
Częstotliwość strojenia bas-refleks [Hz] 43,5
Wejścia Bi-wiring
bi-amping
Tarcza magnetyczna Nie
Zalecane miejsce docelowe Mówca stojący
Zalecana odległość od ściany [cm] 20-100
Maksymalne wymiary z podstawą i pokrywą (WxSxG) [mm] 1001 x 195 x 330
Akcesoria w zestawie Narzędzia montażowe
Instrukcja obsługi Kolce
amortyzatora gumowego
z gwintem M8
Kratka przednia
Waga (kg] 19,3

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl