Kategorie blog
Produkt dnia
Klipsch R-620F CZARNY KOLUMNY PODŁOGOWE
Klipsch R-620F CZARNY KOLUMNY PODŁOGOWE
2 550,00 zł 2 073,17 zł
szt.
Arcam SA30 - wzmacniacz sieciowy stereofoniczny MQA
Arcam SA30 - wzmacniacz sieciowy stereofoniczny MQA
11 990,00 zł 9 747,97 zł
szt.
Cambridge Audio Evo 75 odtwarzacz sieciowy All in One MQA
Cambridge Audio Evo 75 odtwarzacz sieciowy All in One MQA
10 990,00 zł 8 934,96 zł
szt.
Cambridge Audio CXA81 - CXN v2  zestaw stereofoniczny
Cambridge Audio CXA81 - CXN v2 zestaw stereofoniczny
10 870,00 zł 8 837,40 zł
zestaw
Arcam SA20 +  Arcam  CDS50 zestaw stereofoniczny
Arcam SA20 + Arcam CDS50 zestaw stereofoniczny
10 380,00 zł 8 439,02 zł
zestaw
Arcam HDA SA20 + Arcam ST 60 zestaw stereofoniczny
Arcam HDA SA20 + Arcam ST 60 zestaw stereofoniczny
12 880,00 zł 10 471,54 zł
zestaw
Dali Opticon 8 MK2 + Dali Sub K-14 F promocja
Dali Opticon 8 MK2 + Dali Sub K-14 F promocja
18 998,00 zł 15 445,53 zł
zestaw
Roksan Attessa gramofon Black czarny
Roksan Attessa gramofon Black czarny
6 190,00 zł 5 032,52 zł
szt.
Roksan Attessa Black czarny wzmacniacz zintegrowany
Roksan Attessa Black czarny wzmacniacz zintegrowany
6 190,00 zł 5 032,52 zł
szt.
Cambridge Audio Evo 75 + Dali Opticon 6 MK2 zestaw stereofoniczny
Cambridge Audio Evo 75 + Dali Opticon 6 MK2 zestaw stereofoniczny
15 190,00 zł 12 349,59 zł
zestaw
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dali Opticon 6 MK2 WHITE SATIN biały

Dostępność: mało
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9 198,00 zł 9198.00
Cena netto: 7 478,05 zł
ilość para

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dali Opticon 6 MK II Kolumny głośnikowe podłogowe

Smukły, wolnostojący głośnik wysokotonowy OPTICON 6 MK2 jest podstawą serii OPTICON MK2 znanej z hybrydowego głośnika wysokotonowego z miękką kopułką i wstęgą DALI.

Przetworniki

Hybrydowy głośnik wysokotonowy oferuje znaczący przełom w zakresie wysokiej jakości dźwięku i został udoskonalony dla OPTICON MK2 poprzez zastosowanie 29mm kopułki znanej z CALLISTO w połączeniu ze wstęgą 17mm x 45mm zamknięte w odlewanej płycie aluminiowej. Niskie i średnie tony OPTICON 6 MK2 są obsługiwane przez podwójne 6½" membrany z włókna drzewnego w przetwornikach średnio-niskotonowych z magnesem SMC, z których niższy jest stopniowo tłumiony w paśmie średniotonowym. OPTICON 6 MK2 oferuje bi-wiring umożliwiające niezależne połączenie sekcji basu/średnich i wysokich tonów. Podwójne głośniki niskotonowe, Dual Flare Reflex oraz zwiększona objętość wewnętrzna dzięki konstrukcji podłogowej umożliwiają uzyskanie przez OPTICON 6 MK2 znacznie większego zakresu niskich częstotliwości i głębokiego basu, niż w przypadku głośników podstawkowych. Łączy on w sobie bas z doskonałą czystością średnich tonów i detalicznymi wysokimi dźwiękami, które są charakterystyczne dla hybrydowego głośnika wysokotonowego DALI.

HYBRYDOWE TWEETERY

Nowy hybrydowy głośnik wysokotonowy serii OPTICON MK2 łączy w sobie 29-milimetrową kopułkę z tkaniny zaadaptowaną z serii głośników CALLISTO z nowo opracowaną wstęgą 17 × 45 mm. Głośnik wysokotonowy łączy w ten sposób czystość, szybkość i dynamikę kopułki z dbałością o szczegóły i finezją wstęgi.

WYKONANE W DANII

Seria OPTICON MK2 jest produkowana przez DALI w Danii. We własnym zakładzie obróbki drewna urnser płyty MDF są cięte, frezowane, uszlachetniane powierzchniowo i montowane. Głośniki i zwrotnice są również montowane na naszych własnych liniach produkcyjnych.

 

SYSTEM BASS REFLEX

OPTICON 6 MK2 posiada system bass reflex ze specjalnymi podwójnymi rurami flare reflex, które mają kształt lejka na obu końcach. Pozwala to uniknąć turbulencji - porównywalnych do strumienia wody, który nie powinien być zakłócany przez bulgotanie lub rozpryskiwanie - a dźwięk dociera na zewnątrz z optymalną prędkością przepływu powietrza i minimalnymi zniekształceniami i hałasem przepływu, biorąc pod uwagę średnicę rury i częstotliwość strojenia. Rezultatem jest znacznie mocniejsza i niezwykle czysta reprodukcja basów.

Systemy Bass Reflex wykorzystują energię akustyczną wypromieniowaną wstecz z głośników niskotonowych, aby zwiększyć wydajność i poziom w zakresie basów. W tym celu obudowa posiada dodatkowe otwory z lampami refleksyjnymi skierowanymi do wewnątrz, które są precyzyjnie dopasowane do jej częstotliwości rezonansowej. W takim układzie faza sygnałów głośnika niskotonowego emitowanych do tyłu jest odwrócona tak, że sumują się one z dźwiękiem emitowanym z przodu. Aby ten system działał, otwory refleksyjne i lampy muszą być precyzyjnie dopasowane do odpowiedniej obudowy i obudowy, w przeciwnym razie poszczególne zakresy częstotliwości mogą być nienaturalnie podkreślone lub wierność impulsów może ulec pogorszeniu.

TECHNOLOGIA SMC

Materiał magnesu SMC stosowany w systemach magnetycznych głośników niskotonowych i średniotonowych OPTICON MK2 charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością magnetyczną przy wyjątkowo niskiej przewodności elektrycznej. To znacznie zmniejsza prądy wirowe w nabiegunniku układu magnetycznego spowodowane ruchem cewki drgającej.

OBUDOWA

Każda obudowa OPTICON MK2 została zoptymalizowana pod kątem maksymalnej sztywności i minimalnego rezonansu powierzchniowego. Przegroda o grubości 25 mm w OPTICON 6 MK2 zapewnia zainstalowanym w niej przetwornikom optymalne, niezachwiane warunki pracy. Głośnik podłogowy ma również dodatkowe wewnętrzne rozpórki, które zwiększają sztywność i praktycznie całkowicie eliminują rezonans obudowy.

OPTICON 6 MK2 jest dostarczany z dwoma poprzeczkami podstawy wykonanymi z odlewu aluminiowego, które są przykręcane pod obudową i zapewniają głośnikom bezpieczną podstawę. Trawersy są wyposażone w kolce lub - jeśli są instalowane na wrażliwych podłogach - w gumowe podkładki tłumiące drgania. W zakres dostawy wchodzą narzędzia do mocowania kratownic i kolców.

Głośniki serii OPTICON MK2 są produkowane przez firmę DALI w Danii. Nasz zakład obróbki drewna obejmuje wszystkie aspekty produkcji; od cięcia i frezowania części obudowy z MDF po wykończenie powierzchni i montaż obudowy. Instalacja przetworników i zwrotnic, a także ostateczna kontrola jakości i zatwierdzenie każdego pojedynczego głośnika są również przeprowadzane na naszych własnych liniach produkcyjnych.

GŁOŚNIK ŚREDNIO-NISKI

OPTICON 6 MK2 współpracuje z dwoma głośnikami średniotonowymi 165 mm (6 1/2"), z których oba mają opatentowany przez DALI system magnesów SMC i czerwonawo połyskujące stożki z włókna drzewnego. Składają się one z mieszanki włókien papieru i drewna, które zapewniają minimalną rezonans pękania nadaje membranom charakterystyczny dla DALI kolor.Wyjątkowo elastyczne gumowe obramowania umożliwiają swobodny ruch membrany przy minimalnym tłumieniu

basów.Niezwykle sztywne i niskorezonansowe kosze przetworników wykonane są z odlewanego ciśnieniowo aluminium.Są zaprojektowane w taki sposób, aby: z jednej strony w żaden sposób nie utrudniają przepływu powietrza w obudowie, a jednocześnie zapewnione jest niezwykle mocne mechaniczne połączenie z obudowami głośników.

System napędowy OPTICON 6 MK2 składa się z dużego ferrytowego magnesu pierścieniowego, który otacza nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI-SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są przymocowane między przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza, aby wytworzyć odpowiednie pole magnetyczne dla cewki drgającej.

 

DANE TECHNICZNE DALI OPTICON 6 MK2

seria OPTICON MK2
Zakres częstotliwości (+/- 3 dB) [Hz] 49-30 000
Czułość (2,83V/1m) [dB] 88,0
Impedancja nominalna [Ω] 4.
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego [dB] 110
Zalecana moc wzmacniacza [W] 25-200
Częstotliwości podziału [Hz] 800/2200/14 000
Zasada zwrotnicy 2½ + ½-drogowy
Hybrydowy moduł wysokotonowy, super tweeter, liczba 1x17x45mm
Hybrydowy moduł wysokotonowy, super wysokotonowy, rodzaj membrany Wstążka
Hybrydowy moduł wysokotonowy, głośnik wysokotonowy, liczba 1 x 29 mm ø
Hybrydowy moduł wysokotonowy, wysokotonowy, rodzaj membrany Kopuła z tkaniny
Średniotonowy, tłum 2 x 165 mm ø (6 1/2")
Głośnik średniotonowy, membranowy Membrana z włókna drzewnego
Rodzaj obudowy Odruch basowy
Częstotliwość strojenia bas-refleks [Hz] 43,5
Wejścia Bi-wiring
bi-amping
Tarcza magnetyczna Nie
Zalecane miejsce docelowe Mówca stojący
Zalecana odległość od ściany [cm] 20-100
Maksymalne wymiary z podstawą i pokrywą (WxSxG) [mm] 1001 x 195 x 330
Akcesoria w zestawie Narzędzia montażowe
Instrukcja obsługi Kolce
amortyzatora gumowego
z gwintem M8
Kratka przednia
Waga (kg] 19,3

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl