Kategorie blog
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Chord Signature XL Kabel głośnikowy Black/Black - 2x2,0M

Dostępność: mało
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 8 119,00 zł

Cena regularna:

8119.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena netto: 6 600,81 zł

Cena regularna:

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość komplet

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CHORD COMPANY
Kod produktu: FF80-675D9

Opis

Signature XL – kabel głośnikowy

Signature XL jest najnowszą wersją jednego z naszych najdłużej produkowanych (i powszechnie docenianych) produktów. Oryginalny Signature był naszym pierwszym ekranowanym kablem głośnikowym (2004) i był dużym krokiem w przód, jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Był to także największy, najmniej giętki i najbardziej otwarty na górze pasma kabel, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy. Przewodnikiem była beztlenowa miedź, izolacją spieniony gazem polietylen, ekranowanie było trójwarstwowym połączeniem plecionki i folii, skutecznym dla wysokich częstotliwości, a płaszcz zewnętrzny wykonany był z elastycznego polietylenu. Kabel był na tyle giętki, aby można go było użyć w systemie. Nie musieliśmy wysyłać żadnych komunikatów prasowych ani prosić o recenzje, bo wieść o nim podawana była z ust do ust tak szybko, że przez pewien czas istniała lista oczekujących.

Konstrukcja kabla pozostała niezmieniona przez około dziesięć lat, dopóki nie mogliśmy zastosować lepszych technik i materiałów, takich jak bardziej efektywne ekranowanie, posrebrzane przewodniki i izolacja PTFE, które zapewniłyby bardziej neutralną charakterystykę tonalną i lepsze oddanie szczegółów, dynamiki i barwy. Tak narodził się kabel Signature Reference.

Signature Reference, podobnie jak większość naszych kabli, korzystał z izolacji PTFE (często nazywanej Teflonem), który do momentu pojawienia się Taylonu był dla nas materiałem „pierwszego wyboru”. Chociaż był drogi, oferował najlepszą jakość brzmienia.

Technologia materiałowa stale się rozwija i ulepsza, a obecnie dostępne są ciekawe alternatywy dla PTFE. Podczas gdy wysoki koszt Taylonu uniemożliwia nam stosowanie go w serii Signature, udało nam się w jego miejsce znaleźć odpowiednią rodzinę materiałów izolacyjnych znanych jako XLPE (usieciowany polietylen). Jedna wersja tego materiału wyglądałała szczególnie interesująco, a po testach odsłuchowych okazała się wyraźnie lepsza niż PTFE w Signature Reference.

Każdy zestaw kabli głośnikowych Signature XL jest budowany na zamówienie i zakończony w naszej brytyjskiej fabryce za pomocą wtyków bananowych 4 mm ChordOhmic lub gniazd widełkowych ChordOhmic. Dostępne w kombinacjach kolorów czerwony/czarny lub cały czarny.

Wszystkie te zmiany razem to znaczący krok naprzód w reprodukcji muzyki w tym przedziale cenowym – ale nie musicie wierzyć nam na słowo. Poproście o odsłuch u najbliższego sprzedawcy firmy Chord Company i przekonajcie się sami, co ten kabel może przynieść do waszego systemu i ulubionych nagrań.

Sprzedawane w zakończonych zestawach. Opcje niestandardowe dostępne na życzenie.

Specyfikacja techniczna

Conductor Srebrzona miedź OFC o wysokiej czystości
Insulation XLPE
Configuration Skręcona para
Shielding Indywidualnie ekranowane przewody dodatnie i ujemne. Folia o wysokiej gęstości i metalowy oplot z 95% pokryciem. Półprzezroczysty płaszcz zewnętrzny z PVC.
AWG 10
mm2 5,26 mm2
Diameter 2 x 8,5 mm

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl