Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

IK Multimedia AmpliTube 4

OPROGRAMOWANIE & INSTRUMENTY WIRTUALNE
1000
PLN
IK Multimedia AmpliTube 4
IK Multimedia AmpliTube 4
in_stock
Dostępność:
mało
Wysyłka w:
3 dni
Cena: 1 000,00 zł
Cena netto: 813,01 zł
szt.

AmpliTube 4 - Hiperrealistyczne brzmienie.
Przygotuj się na szok dla Twoich uszu. AmpliTube 4, duża aktualizacja najpotężniejszego na świecie oprogramowania do kształtowania brzmienia gitary i basu na komputery Mac/PC, już jest i przeniesie Cię na taki poziom hiperrealizmu i dostosowywania brzmienia, o którym nawet byś nie pomyślał, że jest możliwy do osiągnięcia.

AmpliTube 4 to program do kształtowania brzmienia gitary i basu na komputery Mac/PC, który działa autonomicznie (standalone) oraz jako w wtyczka w Twoim ulubionym programie DAW. AmpliTube odtwarza cały łańcuch sygnału od instrumentu do urządzenia nagrywającego i robi to w bardzo realistyczny i intuicyjny sposób. W sposób, o którym nawet nigdy nie marzyłeś.
Jeśli jeszcze nigdy nie używałeś komputera do osiągnięcia fantastycznego brzmienia, to na pewno Ci się to spodoba. A jeśli jesteś mistrzem w tworzeniu gitarowych brzmień na komputerze – to też Ci się to spodoba. AmpliTube jest pionierem i liderem w modelowaniu wzmacniaczy i efektów gitarowych, a AmpliTube 4 przekracza granice ekstremalnego hiperrealizmu przy pomocy intuicyjnych narzędzi.

Zapnij pasy...  pozwiedzamy trochę!

Co nowego?

 • Hiperrealistyczne brzmienie
 • Trójwymiarowy Cab Room z wyborem symulacji pomieszczenia
 • Umieszczanie dwóch mikrofonów przy dowolnym głośniku
 • Wybór pojedynczych głośników
 • Modelowanie interakcji głośnika
 • Mikser w sekcji kolumny do ustawiania poziomów mikrofonów, odgłosu pomieszczenia, sygnału liniowego i ogólnego poziomu głośności
 • Nowe modele wzmacniaczy brytyjskich – British Series
 • Dynamiczna reakcja końcówki mocy/głośnika
 • Symulacja gitary akustycznej
 • Pętla efektów pomiędzy przedwzmacniaczem i końcówką mocy
 • Dowolne umieszczanie efektów
 • Możliwość użycia efektów rackowych jako efektów podłogowych (stompboksów)
 • Możliwość użycia efektów podłogowych w sekcji racka
 • 8-ścieżkowy DAW/rejestrator
 • 4-ścieżkowy looper
 • UltraTuner
 • Zawiera Custom Shop
 • Nowe hiperrealistyczne pomieszczenie z kolumną


W AmpliTube zawsze najważniejszy był realizm. Teraz to szczególne poświęcenie się dokładności stanowi element całkowicie przeprojektowanej sekcji kolumny. Nowa funkcja Cab Room jest najbardziej zaawansowaną sekcją kolumny, jaka kiedykolwiek powstała, i daje Ci całkowicie nowy poziom dostosowywania brzmienia i elastyczności, niespotykanej dotąd w oprogramowaniu ani w rzeczywistości.

Cab Room ma teraz 5 osobnych sekcji: sekcja kolumny z wyborem wielkości, gdzie gitarzysta może dopasować rodzaj kolumny do wzmacniacza, sekcja wyboru głośników, w której można wymieniać poszczególne głośniki, sekcja wyboru mikrofonu i jego pozycji, umożliwiająca znalezienie idealnego ustawienia, sekcja wyboru pomieszczenia, w którym gitarzysta wybiera otoczenie nagrywania, oraz sekcja miksera, która pozwala na miksowanie poziomu mikrofonów, pogłosu pomieszczenia, sygnału bezpośrednio ze wzmacniacza i ustawienie ogólnego poziomu miksu. Taki poziom regulacji nigdy nie był wcześniej dostępny dla brzmienia sekcji głośnika.
Dla osób początkujących Cab Room to po prostu trójwymiarowe pomieszczenie z kolumną, które można zmieniać w zależności od tego, jak brzmiące pomieszczenie chcemy uzyskać. Gitarzyści mogą wybrać typ pomieszczenia, od przepastnego garażu, po kompletnie wygłuszone studio i domiksowywać pogłos pomieszczenia i jego barwę do ogólnego brzmienia.

Rozmieszczanie dwóch mikrofonów w 3D
Teraz możesz omikrofonować kolumnę dwoma mikrofonami w przestrzeni trójwymiarowej. Amplitube 4 ma standardowo 3 mikrofony oraz dodatkowo 15 bardzo pożądanych modeli mikrofonów dostępnych w Custom Shop, zapewniających hiperrealistyczne brzmienie i zbierających odgłos otoczenia. Mikrofony ambientowe można także wybierać z dostępnych mikrofonów. To wszystko, w połączeniu z wymienianymi głośnikami pozwala na prawdziwe omikrofonowanie kolumny z pełną interakcją głośnika – po raz pierwszy w domenie cyfrowej. Dodaj takie rzeczy jak regulację ambientu, nowy mikser i nową wspaniałą grafikę, a zobaczysz, że nowa sekcja kolumny jest przygotowana na zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki gitarzyści, basiści i inni artyści wykorzystują wirtualne kolumny w swojej muzyce.

Wybór poszczególnych głośników
Teraz możesz do woli wymieniać pojedynczo głośniki w swojej ulubionej kolumnie, co pozwala na kreatywne łączenie ze sobą kilku dokładnie zmodelowanych głośników. Sekcja kolumny głośnikowej w AmpliTube 4 nie tylko dokładnie odtwarza charakterystykę brzmieniową poszczególnych głośników, lecz także dokładnie oddaje wzajemne oddziaływanie harmoniczne pomiędzy poszczególnymi modelami głośników, konstrukcją kolumny i pomieszczenia, co czyni ją najbardziej realistyczną emulacją kolumny głośnikowej ze wszystkich dostępnych.
Nowy hiperrealistyczny sprzęt – brytyjskie wzmacniacze!
AmpliTube 4 wita 5 nowych klasycznych modeli wzmacniaczy reprezentujących najlepsze brytyjskie brzmienia z lat 70., 80. i 90.

Każdy wzmacniacz został zmodelowany od podstaw, aby mógł reprezentować różne aspekty potężnych klasycznych brytyjskich konstrukcji: Dostępne modele to: Brit 8000, Brit 9000, Red Pig, Brit Silver i Brit Valve-Pre. Wszystkie te nowe wzmacniacze zostały stworzone przy wykorzystaniu tych samych metod i opatentowanych technologii, które uczyniły markę AmpliTube synonimem hiperrealistycznego brzmienia światowej klasy i wyjątkowej dokładności.

 • Red Pig - Bazuje na wzmacniaczu Marshall® Major™
 • Brit Silver - Bazuje na wzmacniaczu Marshall® Jubilee™
 • Brit 8000 - Bazuje na wzmacniaczu Marshall® JCM800™
 • Brit 9000 - Bazuje na wzmacniaczu Marshall® JCM900™
 • Brit Valve Pre - Bazuje na przedwzmacniaczu Marshall® JMP-1™

Modele te zapewniają zupełnie nowy poziom realizmu i brzmieniowej dokładności – dzięki nowej technologii, która precyzyjnie odtwarza dynamiczną interakcję pomiędzy końcówką mocy i głośnikami, eliminując tym samym „szorstkość” w wysokich częstotliwościach, typową dla innych programów – i przechodzą na kolejny poziom dynamicznej reakcji i hiperrealistycznego „czucia” wzmacniacza.

Symulacja gitary akustycznej
Podstawowe znaczenie w AmpliTube 4 ma zgłębianie nowych brzmieniowych możliwości. Nowy model efektu „Acoustic Sim” przekształca gitarę elektryczną w hiperrealistycznego akustyka. Zapewnia zaskakujący realizm, niesamowite wrażenia w trakcie gry i możliwość zmiany ustawień.
Gitarzyści mogą wybierać i mieszać ze sobą 3 typy pudeł rezonansowych i 3 typy materiałów płyt wierzchnich i uzyskać brzmienie wszystkich popularnych typów gitar akustycznych. Teraz, dzięki AmpliTube 4 gitarzyści zawsze będą mieli do dyspozycji świetne brzmienia akustyczne.

Kreatywne łączenie i umieszczanie efektów.
Nowością w ścieżce sygnału AmpliTube 4 jest pętla efektów umieszczona pomiędzy sekcjami przedwzmacniacza i końcówki mocy, która może pomieścić do 4 połączonych ze sobą efektów rackowych lub podłogowych.
Poza pętlą efektów nowością jest możliwość umieszczania każdego efektu – rackowego i podłogowego – w dowolnym miejscu na efekty. Oznacza to, że z efektów podłogowych można korzystać w sekcji „rack”, a efekty rackowe mogą być używane w każdym miejscu na efekty podłogowe, w każdym pedalboardzie lub w pętli efektów. Otwiera to drzwi do jeszcze większych możliwości kreatywnego kształtowania brzmienia.

 • Efekt podłogowy umieszczony w sekcji Rack
 • Efekt podłogowy umieszczony w sekcji Rack – tryb Edit
 • Efekt rackowy umieszczony w sekcji Stomp
 • Efekt rackowy umieszczony w sekcji Stomp – tryb Edit

8-ścieżkowy rejestrator/DAW na pokładzie
W trybie autonomicznym AmpliTube 4 ma 8-ścieżkowy program DAW, który sprawia, że nagrywanie pomysłów i utworów jest banalnie proste. Jego potężne, typowe dla sekwencera funkcje edycyjne powinny być Ci dobrze znane, co ułatwi wykorzystywanie go do szybkiego zapisywania swoich pomysłów oraz jako w pełni funkcjonalny program do nagrywania.
Każda ścieżka wyposażona jest w standardową 3-punktową korekcję (treble, mid i bass), regulację panoramy, poziomu, funkcje wyciszania, solo i włączenia nagrywania. Jest także przycisk włączający efekty, pozwalający na dodawanie różnych konfiguracji brzmieniowych do poszczególnych ścieżek.
Sekcję DAW możesz wykorzystać jako narzędzie do nauki. Możesz zaimportować do niej ścieżki audio, określić punkty pętli i użyć regulacji prędkości (Speed) w AmpliTube do zwolnienia trudnych zagrywek bez zmiany wysokości dźwięku lub użyć regulacji wysokości dźwięku (Pitch) do zmiany tonacji bez wpływu na szybkość. Funkcja ta jest idealna do rozpracowywania trudnych solówek lub ćwiczenia różnych melodii do akordów ze ścieżki podkładowej.

Prawdziwy super looper
Zestaw nowych funkcji AmpliTube 4 zamyka 4-ścieżkowy looper, sterowany przez MIDI.
Super Looper jest w pełni funkcjonalnym, intuicyjnym 4-ścieżkowym looperem, którego możesz wykorzystać do układania wieloczęściowych podkładów – szybko i łatwo, a następnie ćwiczyć do podkładu, grając akordy i melodie.
Każda ścieżka ma osobną regulację poziomu i panoramy, więc możesz ustawić je odpowiednio w miksie.
Możesz aktywować każdą ścieżkę kliknięciem myszy lub używając nożnego kontrolera MIDI, jak np. iRig BlueBoard do aktywowania/deaktywowania ścieżek.

Nagrany plik audio można wyeksportować na twardy dysk komputera, a następnie zaimportować do sekcji DAW w AmpliTube lub do ulubionego sekwencera.
Materiał z podkładem można zaimportować do pierwszego kanału loopera w celu ciągłego odtwarzania.

UltraTuner
AmpliTube 4 zawiera także nową sekcję tunera z opatentowaną przez IK technologią UltraTuner – najbardziej precyzyjnym tunerem cyfrowym – pracującym z dokładnością do 1/100 centa. To podstawowy sprzęt, który sprawia, że zawsze dobrze brzmisz!

Jak to działa?
Jest szansa, że już wiesz, jak to działa. Zaprojektowaliśmy AmpliTube 4, aby był wyjątkowo swojski i intuicyjny w działaniu, tak abyś do jego obsługi nie potrzebował instrukcji ani wykształcenia technicznego (zapewniamy wprawdzie instrukcję, ale nie wykształcenie techniczne). Tak to działa....

Podłącz się
Aby używać AmpliTube do kreowania brzmienia Twojej gitary lub basu, musisz podłączyć swoją gitarę do komputera. Zrobisz to, używając czegoś, co nazywa się „interfejsem audio” (robimy naprawdę dobre, kliknij, jakby się z nimi zapoznać). Kiedy już się podłączysz, AmpliTube da Ci dokładnie taki łańcuch sygnału, z którego korzystasz grając na żywo i/lub w studiu: tuner -> efekty podłogowe - przedwzmacniacz w głowie gitarowej -> pętla efektów -> końcówka mocy -> kolumny głośnikowe -> mikrofony z efektem pogłosu pomieszczenia -> efekty rackowe. Ponadto możesz skonfigurować dwa równoległe zestawy i uruchomić je w stereo.

Łańcuch sygnału
Dostępnych jest także osiem różnych opcji przesyłania (routingu) sygnału, dających całkowitą kontrolę nad łańcuchem sygnału i pozwalających na konfigurację brzmienia dla każdej możliwej sytuacji. Możesz szybko wybierać i zmieniać różne konfiguracje: dwa pedalboardy podłączone do jednego wzmacniacza podłączonego do dwóch kolumn z różnymi ustawieniami mikrofonów, z których sygnał kierowany jest do wspólnego racka z kompresorem i graficznym equalizerem – to tylko przykładowa konfiguracja. Zrób w pełni stereofoniczny zestaw z różnymi konfiguracjami wzmacniaczy... możliwych kombinacji jest nieskończenie wiele.

Presety – klucz do występów na żywo
Całe łańcuchy sygnału w AmpliTube można łatwo zapisywać, organizować i przywoływać dzięki zaawansowanej przeglądarce presetów. Presety można oznaczać i zapisywać przy użyciu łatwych do wyszukania, zdefiniowanych przez użytkownika słów kluczowych lub atrybutów. Poza tym usługa Preset XChange pozwala ciągle rosnącej społeczności użytkowników AmpliTube na dzielenie się presetami, które stworzyli.
Możesz zapisać preset z pojedynczym sprzętem lub całym łańcuchem sygnału.

Uniwersalne sterowanie MIDI
Podczas grania na żywo możesz sterować AmpliTube, używając specjalnie do tego przeznaczonych kontrolerów firmy IK, takich jak iRig BlueBoard, który umożliwia bezpośrednie programowanie sterownika przy użyciu graficznego interfejsu. Możesz także szybko skonfigurować Amplitube do współpracy z każdym tradycyjnym kontrolerem MIDI, szybko przypisując presety do komunikatów MIDI Program Change oraz pokręteł, przełączników i pedałów do MIDI CC, przy użyciu funkcji „MIDI learn”. Niezależnie od warunków, w jakich grasz, AmpliTube oferuje Ci hiperkontrolę nad Twoim brzmieniem!

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości
AmpliTube może działać jako 64-bitowa wtyczka z większością popularnych programów DAW (takich jak Pro Tools, Logic, GarageBand, Cubase, Logic, Reaper) lub może być używana jako autonomiczna aplikacja w Mac OS i Windows. Wersja autonomiczna i forma wtyczki oferuje te same funkcje i brzmienie, ale wersja autonomiczna ma także wbudowany 8-ścieżkowy rejestrator/DAW oraz 4-ścieżkowy looper, więc możesz nagrywać swoje pomysły w chwili pojawienia się inspiracji. Podczas instalacji AmpliTube dodawane są obie wersje – autonomiczna i w formie wtyczki. Rock On!

Rozszerzalny bez końca
AmpliTube 4 zawiera funkcję sklepu ze sprzętem Custom Shop, która pozwala na dodawanie pojedynczych sprzętów lub całych kolekcji. Jego obszerny wybór wzmacniaczy, efektów, kolumn i innych sprzętów zawiera oficjalnie certyfikowane modele takich legendarnych znakomitości jak Fender®, MESA/Boogie®, Ampeg®, Orange®, Soldano™, Groove Tubes®, Gallien-Krueger®, Jet City Amplification™, THD® and T-Rex®, Fulltone®, Z.Vex®, Carvin®, Morley®, Wampler Pedals®, Dr. Z®, ENGL® i in. Poza tymi dobrze znanymi markami jest też sygnowany sprzęt takich artystów jak Slash i Jimi Hendrix. AmpliTube 4 można także rozbudowywać o tradycyjny sprzęt z poprzednich wersji AmpliTube przez Custom Shop. Jeśli masz poprzednią wersję AmpliTube, po prostu przywróć swój sprzęt przy pomocy funkcji „restore my gear” w Custom Shop.

Podłączanie się do świata brzmień.
Dzięki szerokiemu wyborowi interfejsów firmy IK Multimedia do urządzeń mobilnych i komputerów Mac/PC, uzyskanie brzmienia z AmpliTube jest tak samo proste, jak podłączenie się do wzmacniacza. Sprawdź iRig 2, iRig Pro, iRig HD lub iRig Stomp – naszą najnowszą generację interfejsów, które dają Ci nieskazitelnie czystą jakość dźwięku na komputerze Mac lub PC, iPhonie lub iPadzie oraz iRig BlueBoard do sterowania AmpliTube.

Dane techniczne

 • 5 nowych modeli brytyjskich wzmacniaczy i pasujących do nich kolumn, bazujących na klasycznych brytyjskich brzmieniach z lat 60., 70., 80. i 90.
 • Hiperrealistyczna symulacja gitary akustycznej, przekształcająca sygnał gitary elektrycznej w brzmienia gitar akustycznych o różnych stylach.
 • UltraTuner – najbardziej precyzyjny cyfrowy tuner na świecie – do 1/100 centa
 • 5-sekcyjny „Cab Room” z wyborem głośników, umieszczaniem mikrofonów, wyborem pomieszczenia i osobnym mikserem
 • Brzmienie będące branżowym standardem z technologiami DSM™ (Dynamic Saturation Modeling) i VRM™ (Volumetric Response Modeling), zapewniającymi hiperrealistyczną emulację prawdziwego sprzętu i najlepiej brzmiących modeli
 • Dynamic Response Modeling zapewnia reakcję i „czucie” prawdziwego wzmacniacza – modeluje dynamiczną zależność i interakcję pomiędzy końcówką mocy a głośnikami oraz fizyczną i harmoniczną interakcję pomiędzy poszczególnymi głośnikami, kolumną, konstrukcją pomieszczenia i mikrofonami.
 • Idealny jako wtyczka do nagrywania i miksowania w studiu w każdym programie DAW na komputerach Mac/Windows, z natywną zgodnością z 64-bitowymi aplikacjami i systemami operacyjnymi
 • Dzięki wersji autonomicznej (standalone) z natychmiastowym przełączaniem presetów przez MIDI idealny również do występów na żywo
 • Obsługa najwyższej częstotliwości próbkowania: 96 kHz
 • Automatyka w DAW i synchronizacja do BPM
 • 6 osobnych modułów: tuner, pedalboardy, wzmacniacz, pętla efektów, kolumna głośnikowa, efekty rackowe
 • Zestaw sprzętu składający się z 12 efektów podłogowych, 2 wzmacniaczy, 4 podwójnych miejsc na efekty w pętli + 2 kolumn + 2 podwójnych mikrofonów +2 podwójnych mikrofonów ambientowych i 8 efektów rackowych, który można ustawiać w 8 różnych szeregowych/równoległych konfiguracjach
 • Dwa przesuwane mikrofony, pozwalające na omikrofonowanie kolumny dokładnie tak, jak w prawdziwym studiu i podczas grania na żywo
 • Wymiana poszczególnych głośników w kolumnie (modele głośników 12")
 • Dostępnych 29 modeli pojedynczych głośników oraz dodatkowe w Custom Shop
 • Stereofoniczna ścieżka sygnału czyni go odpowiednim dla każdego typu instrumentu, w tym perkusji, instrumentów klawiszowych, wokalu i in.
 • Ogromna baza presetów z wieloma tagami i słowami kluczowymi ukierunkowanymi na gitarę i bas, z funkcją zaawansowanego przeszukiwania, wizualizacją zestawu i in. Dodatkowo usługa online do dzielenia się presetami użytkowników, zwana „Preset XChange”
 • Idealna integracja z serią interfejsów audio i kontrolerów firmy IK takich jak iRig HD, iRig Pro, iRig 2, StealthPlug i SteathPedal pozwala na natychmiastowe nagrywanie i granie w studiu lub na scenie z pełną konfiguracją z poziomu oprogramowania
 • Wbudowany 8-śladowy rejestrator/DAW umożliwia szybkie nagrywanie pomysłów lub nawet rejestrację pełnej, 8-ścieżkowej kompozycji w autonomicznej aplikacji, bez konieczności otwierania programu DAW i z udogodnieniem w postaci najwyżej jakości przetwarzania dźwięku przez AmpliTube
 • 4-ścieżkowy looper do nagrywania pomysłów i nakładania kolejnych warstw – szybko i łatwo
 • Eksport pętli na twardy dysk i import do sekcji DAW, import ścieżki audio do Track 1 w looperze do grania z zapętlonym podkładem
 • Import plików Wav, Aiff, sd2, Apple Caf, Flac, MP3 (wersja autonomiczna)
 • SpeedTrainer do przyspieszania/zwalniania zaimportowanych ścieżek bez zmiany wysokości dźwięku – idealne narzędzie do ćwiczenia i poprawiania umiejętności gry na instrumencie lub nauki ulubionych riffów i solówek (wersja autonomiczna)
 • Możliwość rozbudowy dzięki funkcji AmpliTube Custom Shop ze sprzętem od najlepszych na świecie producentów i artystów
 • Uniwersalna aktualizacja dostępna jest dla każdego i dla każdej poprzedniej wersji AmpliTube – przywracanie sprzętu z poprzednich zakupów przez Custom Shop.

Wymagania systemowe

 • AmpliTube jest wtyczką 64-bitową i wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego Mac® (64-bity)

Wymagania minimalne

 • Intel® Core™ 2 Duo, 2 GB RAM, Mac OS X 10.7 lub nowszy.
 • Obsługiwane formaty wtyczek (64-bitowe): Audio Units, VST 2, VST 3, AAX.


Windows® (64-bity)

 • Wymagania minimalne: Intel® Core™ 2 Duo lub AMD Athlon™ 64 X2, 2GB RAM, Windows® 7,
 • Windows® 8 lub Windows® 10. Wymaga karty dźwiękowej zgodnej z ASIO.
 • Obsługiwane formaty wtyczek (64-bitowe): VST 2, VST 3, AAX.
 • Wymagane połączenie z Internetem, gdyż wszystkie operacje w Custom Shop bazują na połączeniu z siecią.

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu


FIRMA: FHU Etiuda Maciej Przybysławski ADRES: Plac Jana Pawła II 3 66-200 Świebodzin 

NIP: 927-105-13-27 REGON: 971226301 TELEFON: 68 475 64 62 oraz +48 602 652 872

 


 
Sklep internetowy Shoper.pl