Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Promocje

DENON CEOL PICCOLO N4 BIAŁY DENON CEOL PICCOLO N4 BIAŁY 1 499,00 zł 1 799,00 zł

DENON CEOL PICCOLO N4 CZARNY DENON CEOL PICCOLO N4 CZARNY 1 698,00 zł 1 999,00 zł

DENON CEOL SCN-9 + PIONEER XC-HM86D DENON CEOL SCN-9 + PIONEER XC-HM86D 2 499,00 zł 2 749,00 zł

DENON D-M41 CZARNO-CZARNA DENON D-M41 CZARNO-CZARNA 1 498,00 zł 1 699,00 zł

DENON D-M41 DAB+ CZARNO-CZARNA DENON D-M41 DAB+ CZARNO-CZARNA 1 698,00 zł 1 999,00 zł

DENON D-M41 DAB+ SREBRNO-CZARNA DENON D-M41 DAB+ SREBRNO-CZARNA 1 698,00 zł 1 999,00 zł

DENON D-M41 SREBRNO-BRĄZOWA DENON D-M41 SREBRNO-BRĄZOWA 1 498,00 zł 1 699,00 zł

DENON D-M41 SREBRNO-CZARNA DENON D-M41 SREBRNO-CZARNA 1 498,00 zł 1 699,00 zł

DENON DRAN-4 + DENON SCN-9 BIAŁE DENON DRAN-4 + DENON SCN-9 BIAŁE 1 899,00 zł 2 299,00 zł

DENON DRAN-4 + DENON SCN-9 CZARNE DENON DRAN-4 + DENON SCN-9 CZARNE 1 899,00 zł 2 299,00 zł

DENON RCD-N9 + SCN-9 BIAŁY DENON RCD-N9 + SCN-9 BIAŁY 2 099,00 zł 2 399,00 zł

DENON RCD-N9 + SCN-9 CZARNY DENON RCD-N9 + SCN-9 CZARNY 2 099,00 zł 2 399,00 zł

ESIO MARA 22 STUDIO M

URZĄDZENIA REJESTRUJĄCE
1089
PLN
ESIO MARA 22 STUDIO M
ESIO MARA 22 STUDIO M
in_stock
Dostępność:
mało
Wysyłka w:
24 godziny
Cena: 1 089,00 zł
Cena netto: 885,37 zł
komplet

Gitarzyści i basiści przyzwyczaili się już do tzw. start packów, czyli zestawów zawierających wszystko, co jest potrzebne, żeby zacząć grać – gitarę, wzmacniacz, kabel… Taki zestaw zapakowany w jedno pudło to wygodny prezent, pozwalający od razu zacząć przygodę z muzykowaniem. A co z początkującymi realizatorami? Firma Esio przygotowała… zestaw studyjny „all in one”, czyli kompletny pakiet urządzeń pozwalający po podłączeniu rozpocząć nagrania.

Rozpakowujemy Esio Mara 22 Studio M

Esio Mara 22 Studio M dostarczany jest w jednym kartonie, z którego kolejno wyjmujemy wyposażenie naszego studia. Mamy więc interfejs USB pozwalający na rejestrację muzyki we współpracy z komputerem, słuchawki, dzięki którym słyszymy, co nagrywamy, mikrofon pojemnościowy oraz zestaw miniaturowych, aktywnych monitorów. Do tego oczywiście wszystkie potrzebne przewody, z kablem mikrofonowym włącznie. Wystarczy to wszystko razem spiąć, zainstalować sterowniki w komputerze i można nagrywać. Idea bardzo słuszna, ponieważ nic tak nie przeraża początkującego realizatora jak konieczność kompletowania drogiego sprzętu, na którym jeszcze trzeba się znać, ponieważ nie wszystko może ze sobą odpowiednio współpracować. Kupując zestaw Esio, mamy problem z głowy. Wszystko jest spasowane, działa i nie musimy nic kombinować, żeby nagrać jakieś rozsądne dźwięki.

Kiedy przyjrzymy się cenie zestawu, okazuje się, że wynosi ona mniej więcej tyle co jeden porządny element zestawu. Nasuwa się więc pytanie – jak upakowali to wszystko razem i ustalili taką niską kwotę? Czy można przy pomocy tego zestawu nagrać w miarę profesjonalne dźwięki, czy to tylko zabawka na początek? Żeby poznać odpowiedź na to pytanie, musimy się przyjrzeć każdemu elementowi zestawu osobno, a potem podłączyć całość i spróbować coś nagrać. Zatem do dzieła!

Esio_Mara_22_Studio_M12
Interfejs USB Esio Mara 22 XTU

Ten interfejs możemy także nabyć osobno (324 PLN), co oznacza, że użytkuje go także wielu muzyków, którzy postawili na prostotę obsługi i mobilność. Bardzo solidnie wykonany w metalowej obudowie, jest na tyle lekki, że nie będzie zawadzał w kieszeni torby od laptopa, jeśli zdecydujemy się zabrać go w teren. Na panelu przednim znajdziemy mikrofonowe gniazdo XLR, a także gniazdo jack pozwalające podłączyć gitarę. Nie zabrakło także wyjścia na słuchawki wraz z potencjometrem regulacji głośności. Pomyślano również o zasilaniu phantom, które, uruchamiane małym switchem, pozwala podłączyć dowolny mikrofon pojemnościowy. Tył urządzenia kryje gniazdo USB do komunikacji z komputerem, gniazda wyjściowe jack (lewe i prawe) oraz alternatywne gniazda wejściowe RCA – dzięki temu urządzenie może pracować w trybie stereofonicznym.

    „Esio Mara 22 Studio M to zestaw studyjny „all in one”, czyli kompletny pakiet urządzeń pozwalający po podłączeniu rozpocząć nagrania.”

Czas na kilka danych technicznych. Próbkowanie, czyli idąca za tym jakość nagrania, zaskakuje, oferując „zawodowe” 24 bit/96 kHz. Mamy więc standard studyjny wyższy niż przeważnie używany w nagraniach. Urządzenie czerpie zasilanie wprost z komputera, więc nie jest potrzebny dodatkowy zasilacz. To prosty, ale oferujący bardzo dobre parametry interfejs. Z pewnością przyda się nie tylko w domowym studiu, ale także podczas rejestracji plenerowych. W panelu sterowania pod systemami Windows znajduje się dodatkowy panel DirectWire. To Technologia opracowana przez ESIO pozwalająca na przekierowanie sygnałów wewnątrz komputera pomiędzy aplikacjami. Dzięki ruterowi możemy łatwo przekierować sygnały do rożnych aplikacji które używają rożnych sterowników WDM, ASIO, MME oraz GSIF. Warto wiedzieć, że jest to technologia którą nieczęsto można znaleźć nawet w dużo droższych interfejsach.

Esio_Mara_22_Studio_M10
Słuchawki MH 50

Słuchawki do produkcji muzyki różnią się od typowych hi-fi nie tylko charakterystyką, ale także budową. Esio wyposażyła zestaw w słuchawki o za-mkniętej budowie, izolującej słuchającego nie tylko od dźwięków zewnętrznych, ale także nieprzepuszczających muzyki na zewnątrz, co jest istotne, jeśli używamy ich podczas nagrań w pobliżu czułego mikrofonu. To ciekawe, że wyglądem bardzo przypominają jeden z legendarnych modeli firmy AKG…

    „Generalnie zestaw Mara 22 Studio M imponuje użytecznością i… pomysłem. Zaoszczędza czas przeznaczany na poszukiwanie współpracującego ze sobą sprzętu, zapewniając kompletny i gotowy do działania sprzęt.”

Są bardzo lekkie, co umożliwia długą pracę bez zmęczenia. Miękkie i dopasowane nauszniki dobrze przylegają do głowy i nie powodują dyskomfortu podczas dłuższej pracy. Odsłuchowo grają bardzo poprawnie, z umiarkowanym basem, jasną górą i może nazbyt wyeksponowanymi częstotliwościami średnimi. Z pewnością jednak mają na tyle płaską charakterystykę, że idealnie sprawdzą się podczas miksów lub jako monitory odsłuchowe podczas nagrań. Jako słuchawki studyjne do nagrań i wstępnego odsłuchu sprawdzą się idealnie. Według producenta oferują pasmo przenoszenia 10–30 kHz i oporność 56 Ohm. W praktyce słyszalne pasmo jednak wydaje się nieco węższe, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości, więc jeżeli szukamy słuchawek typowych do odsłuchu hi-fi, z pewnością znajdziemy lepsze. Do zastosowań studyjnych jednak, także za sprawą zamkniętej konstrukcji, wydają się idealne.

Esio_Mara_22_Studio_M11
Mikrofon RM19

RM19 to pojemnościowy mikrofon o charakterystyce superkardioidalnej. Za jego pomocą z dobrym rezultatem powinniśmy nagrać instrumenty akustyczne i wokale. Nieco gorzej sprawdzi się we współpracy z gitarowymi wzmacniaczami. Studyjne mikrofony pojemnościowe to często jedne z najdroższych elementów wyposażenia. Tutaj otrzymujemy mikrofon w komplecie. Biorąc pod uwagę cenę zestawu, ciężko spodziewać się cudów – obudowa mikrofonu została wykonana z plastiku, a całość sprawia wrażenie dobrej atrapy. Okazuje się jednak, że całkiem przyzwoicie pracuje, pozwalając z niezłym rezultatem nagrać głos i gitarę akustyczną. Na początek powinien wystarczyć, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie pracowaliśmy z mikrofonami pojemnościowymi i będziemy większość czasu spędzać, ucząc się zasad odpowiedniego omikrofonowania nagrywanych instrumentów.

Esio_Mara_22_Studio_M03
Monitory nEar03 classic2

Do całości wyposażenia brakuje już tylko odsłuchów – znajdziemy je także w zestawie Esio Mara 22 Studio M. Bardzo estetycznie wykonane, w drewnianej obudowie wyglądają jak miniatury profesjonalnych zestawów głośnikowych. Napędza je pojedynczy, trzycalowy, szerokopasmowy głośnik, nad którym znajduje się zamaskowany otwór bass reflex. Monitory zasilane są zewnętrznym zasilaczem, mają wbudowany wzmacniacz o mocy 2 × 12 W. Cała elektronika znajduje się w jednym z odsłuchów – drugi jest pasywny, podłączany za pomocą znajdującego się w komplecie przewodu. Tylna ściana aktywnego monitora ma potencjometr regulacji głośności, wyjście słuchawkowe oraz dwa sygnałowe wejścia RCA. Oczywiście wszystkie niezbędne przewody znajdziemy w zestawie. Po tak małych odsłuchach ciężko spodziewać się wielkiego brzmienia… a jednak można dać się zaskoczyć. Monitory zadziwiająco dobrze radzą sobie z niskimi częstotliwościami, za co odpowiedzialny jest układ DSP wbudowany we wzmacniaczu. Moc 12 W też nie jest naciągania – głośniki grają mocnym dźwiękiem i przede wszystkim czystym, nawet po maksymalnym rozkręceniu. Z pewnością taki zestaw nie zastąpi profesjonalnych monitorów do odsłuchu, gra jednak zdecydowanie lepiej niż tanie głośniki przeznaczone do komputera. Niewielkie wymiary pozwalają zabrać odsłuchy ze sobą w plener, gdzie przydadzą się np. jako podręczny odsłuch nagranego materiału.


Esio Mara 22 Studio M: Działamy

Ponieważ producent dostarczył wszystkie niezbędne kable, podłączenie całego zestawu jest łatwe i intuicyjne. Po chwili mamy już zmontowane stanowisko realizatora i możemy zacząć testy. Pierwszy plus za oprogramowanie napędzające interfejs USB. Jego instalacja jest prosta i szybka, a sam panel ustawień czytelny. Cały zestaw jest ze sobą kompatybilny, czyli chwilę po zainstalowaniu interfejsu można zacząć nagrywać. Właściwie ciężko wymagać więcej od takiego „startowego” czy – jak kto woli – mobilnego studia nagrań. Mamy mikrofon, słuchawki, a nawet monitory – wystarczy tylko laptop i możemy dać upust swojej twórczości. Dołączony interfejs to praktycznie profesjonalne urządzenie. Owszem – małe, proste, ale rejestrujące bardzo dobry dźwięk przy zachowaniu wysokich parametrów sygnału. Zdecydowanie wybija się z zestawu jako element mobilnego recordingu także do zastosowań profesjonalnych. O słuchawkach i monitorach napisałem już trochę i niewiele da się dodać. Działają, dając całkiem przyzwoity obraz rejestrowanej muzyki. Mikrofon także sobie radzi, chociaż nie oczekujmy cudów. Wystarcza jednak, żeby nagrać szybkie demo, którego nie będziemy musieli się wstydzić.

    „Jeżeli mamy ograniczony budżet, a chcemy skompletować zestaw do nagrywania – testowany Esio jest bezkonkurencyjny. Sercem zestawu jest profesjonalny i dobrze brzmiący interfejs USB, a dodatkowe komponenty utrzymują się na bardzo rozsądnym poziomie jakościowym.”

Generalnie zestaw Esio Mara 22 Studio M imponuje użytecznością i… pomysłem. Zaoszczędza czas przeznaczany na poszukiwanie współpracującego ze sobą sprzętu, zapewniając kompletny i gotowy do działania sprzęt.

Esio_Mara_22_Studio_M13
Esio Mara 22 Studio M: Podsumowanie

Jeżeli mamy ograniczony budżet, a chcemy skompletować zestaw do nagrywania – testowany Esio jest bezkonkurencyjny. Sercem zestawu jest profesjonalny i dobrze brzmiący interfejs USB, a dodatkowe komponenty utrzymują się na bardzo rozsądnym poziomie jakościowym. To doskonała propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z nagrywaniem, jak również wszelkich placówek kulturalnych i oświatowych – szkół, domów kultury.

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu


FIRMA: FHU Etiuda Maciej Przybysławski ADRES: Plac Jana Pawła II 3 66-200 Świebodzin 

NIP: 927-105-13-27 REGON: 971226301 TELEFON: 68 475 64 62 oraz +48 602 652 872

 


 
Sklep internetowy Shoper.pl